CEREDO

[RONZO] [PLACHE ZEBRATE] [MASSONE] [ARCO] [HLAVNÍ STRÁNKA]

Honza Vírava v cestě Florentino 5c Pavel Kunt v La Santa Inquisizione 6a Martina Štroblová v S.Valentino 5c Ondra Kunt v cestě Caribe 5c
Přístup: Oblast se nachází v pohoří Monti Lessini 20 km S od Verony (viz mapka. Při cestě z Čech opustíme dálnici 25 km za Trentem na sjezdu Ala-Avio, pokračujeme jižně do Peri. Zde za cedulí velmi ostře vlevo a serpentinami(tornante) vysoko nad údolí do vsi Fosse. Dále podle ukazatelů na Erbezzo-Grezzana a Grezzana-Verona z kopce dolů. Nezajíždíme do vsi Ceredo a po pravé straně brzy nacházíme malé parkoviště. Vlevo od silnice je vidět pás skal. Přespání je možné v Pizzerii "Al Gavine" v Ceredu nebo nouzově na louce vpravo ještě asi 2 km za parkovištěm. Voda u skal není. Skály jsou na soukromém pozemku a lezecká činnost je zde s nelibostí tolerována. Oblast je však velmi populární o čemž může svědčit třeba pořádání závodů BOULDER CUP CEREDO v r. 2000.

Táboření na louce Cemetero s canistra nostra Ondra, Hanka, Martina jistící Ondra Kunt v cestě Florentino
  Hanka ležící spící Martina ležící bdící  


Průvodce: Průvodce v češtině lze objednat na stava@climbing.cz, případně pěkně zpracovaný popis oblasti v italštině najdete ZDE.